en güzel hikayem

İnsan beğendiği ve geçen zaman içerisinde hoşlanmaya başladığı kişi ile ikili ilişkilerini arttırabilmek için çeşitli bahaneler armaya başlar. Kendisi ile beğendiği kişinin ortak yönlerini bulmaya çalışır. Bu çaba, insanın hayatındaki amaçların araç olmaya dönüşmesine kadar ilerler. (…) Bizim hikayemiz de buna benzer bir şekilde gelişmişti. Hayattaki amacımız fotoğraf ve resim olunca birbirimize yakınlaşmak için bu amaçlarımız araç oluvermişti.

bir davranışın amacı ile o amaca ulaşmak için seçilen araçlar arasındaki ilişki, hem gerçekte (nesnel olarak) hem de bilinçte (öznel olarak) doğru olarak hesaplanmış ise o davranış mantıklı bir davranıştır diyordu Pareto.

Biz de en mantıklısını yapıp biraz resim, biraz fotoğraf, biraz da sanat konuşmak için sümbüllü bahçe konağında birer kahve içmek için randevulaşmıştık.

Evliliğe kadar giden hikayemizin yolu sümbüllü bahçe konağından geçiyordu…

12

Çizen:   Kübra
Yazan:  Nadir
Haklı:   Pareto

One Comment to “en güzel hikayem”

 1. Mantıkta bir doğru düşünme sanatıdır öyle değil mi? Sanatın toplum için sanat olduğu iddiasını desteklememiz için, yapılan eserlerin ortaya çıkışına inmemiz gerekir. Özünde ayan beyan ifade edişin temsil edildiği tek daldır sanat… Nedir ifade ediş öyleyse?
  Birine sesleniş mi?
  -evet neden olmasın sevgilim?
  diyelim ki birine sesleniş. o kişi kendisinin yüce olduğunu bilsin diye mi seslenir insan. yoksa bu sesleniş sanatçının duygularını dile getirmesi için midir? elbette ki duyguları, düşünceleri dile getirmek içindir. karşıdaki kendisine ithaf edilen sanattan ne almak isterse onu alır.
  Sanatçı yalnızca kendisini ifade etmeyi amaçlamıştır. eğer böyle olmasaydı kendisini ifade etmekten çok karşıdakini mutlu etmek için çabalamış olurdu ve bu da sanat olmaktan çıkardı.

  Evimizin en güzel köşesinde olsun sana ithaf bütün resimlerim.. :)