Bindik Bi Alamete Gedeyoz Kıyamete

Yerel ve genel seçim
Seçin bakalım seçin
Ki dön baba dönelim
Aynı yere gelelim
Çete çeteye çatmış
Çete çete içinde
Battık buruna kadar
Cafer getir peçete

Merhum Cem Karaca’yı saygıyla anıyoruz…

Bir ülke düşünün, oylar çalınmasın diye halk nöbet tutuluyorsa, seçim günü sandık başında tutulan tutanaklar havada uçuşuyorsa, son 13-14 yılda yapılan tüm seçimlerde şaibe varsa ve bu şaibelerin %90’ı ses ve görüntü içeren materyallerle ispatlanmış fakat birileri bitarafına takmamışsa ve özellikle `ysk`gibi bir kurumun umurunda değilse ve bu ülkede ysk denen kurum, her gelen iktidar partisi tarafından revize ediliyorsa ben bu ülkede yapılan yahut yapılacak olan hiçbir seçime güvenmem arkadaş!

 Yazımın başında dediğim gibi, oylar çalınmasın diye sandık başlarında nöbet tutuluyor ve ne yazık ki %90 küsürü müslüman olan bir ülkede, dindarlar oy çalmasın diye ateist ağırlıklı insanlar oylara sahip çıkıyorsa, bu ülkede seçim yapmak, seçmek yada seçilmek hangi mantığa sığar bununu sorgulamak lazım.

Revaçta dört parti ismi duyuyor, görüyor ve işitiyoruz. `

akp, chp, mhp ve hdp‘den bahsedersek;

Lafı çok uzatmadan söylemek istiyorum bu dört parti, kendi ideolojileri içinde aşırı uç kategorisine girmektedir. Dikkat edin, hiçbirisi de ”p” yani parti anlamı taşıyan harften önceki iki harfin kısaltmaları ak, ch, mh ve hd ile alakası olmayan partilerdir. Ne yazık ki hiçbirisi adına yakışan bir parti değildir.

(bkz: al birini vur ötekine)

Sevgili okur, hatırlarsanız rahmetli Bülent Ecevit bir mitinginde ‘’bu düzen değişecek’’ dediğinde bir vatandaş ‘’düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek?’’ diye seslenmişti.

Sahi biz halk olarak ne zaman değişeceğiz? ve çok merak ediyorum oy verdikten sonra peçeteyi kim tutacak?

Fakat bildiğim tek şey, seçimlerin mağlubu halk olacaktır.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle…

Reklamlar